پاورپوینت شیعه در اسلام مرحوم علامه طباطبائی - دانلود انواع تحقیق مقاله پروژه
پاورپوینت شیعه در اسلام مرحوم علامه طباطبائی
پاورپوینت شیعه در اسلام مرحوم علامه طباطبائی

پاورپوینت شیعه در اسلام مرحوم علامه طباطبائی

پاورپوینت درس تاریخ تحلیلی صدر اسلامشیعه در اسلام اثر استاد مرحوم علامه سید محمد حسین طباطبائیفرمت فایل: پاورپوینتتعداد اسلاید: 77    کتاب شیعه در...

پاورپوینت درس تاریخ تحلیلی صدر اسلام

شیعه در اسلام اثر استاد مرحوم علامه سید محمد حسین طباطبائی

فرمت فایل: پاورپوینت

تعداد اسلاید: 77

 

 

 

 

کتاب شیعه در اسلام

علامه سید محمد حسین طباطبایی

مؤسسه بوستان کتاب

چاپ هفتم 1389

شمارگان 3000 جلد

212 صفحه

نسخه های قدیمی تر این کتاب در کتاب خانه های دانشگاه فردوسی مشهد موجود است.

مشخصات آخرین چاپ

 

 

معرفی اجمالی نویسنده

حاج سيد محمد حسين طباطبائی معروف به علامه طباطبائی صاحب الميزان یکی از بزرگترين فلاسفه و اساتيد علما در جهان اسلام بود. اين عالم ربانی و فيلسوف شرق یکی از بزرگترين و بهترين مفسرين اسلامی است. معظم له استادی جامع بود، زيرا در عين حال که به دروس حکمت و فلسفه و کلام تبحر داشت، به اصول فقهی و تفسيری، علم رجال و حديث نيز مهارت یافت. علامه در زهد و تقوی و عشق و عرفان، تواضع و ايمان، خلوص و پاکی و صفا و ديگر سجايای اخلاقی کم نظير بود.

علامه در سال 1321هجری قمری مصادف با 1282 شمسی در شهر تبريز متولد شد، از اوايل زندگی نزد والد معظم و اعلام مختلف آذربايجان مقدمات علوم و سطوح فقه و اصول و قسمتی از دروس حکمت را به پايان برد و در سال 1344 رهسپار نجف اشرف گرديد و چند سال از کرسی درس آيت الله نائينی، شيخ محمد حسين اصفهانی (کمپانی) و سيد ابو الحسن اصفهانی و ديگر اساتيد به درجه اجتهاد در علوم نقلی ارتقاء یافت. علامه دروس عقلی را بيشتر از محضر علامه بادکوبه ای استفاده نمود و سالها در تحقيقات فلسفی و کلامی و ضمن تدريس علوم عقلی به مراتب استادی رسيد.

علامه در سال 1354 نجف را به قصد تبريز ترک نمود و سالها در آذربايجان سرگرم تدريس و تحقيقات علمی بود. شهرت آن جناب از وقتی است که در جمله اساتيد بزرگ حوزه قم قرار گرفت معظم له از سال 1365 تا پايان عمر در اين مرکز علمی بيش از پيش به تأليف و تحقيقات مختلف مشغول بود و در ضمن علاقه مندان به درس حکمت سالها از کرسی درس او مستفيض و بهره مند بودند. امثال شهيد مطهری، شهيد بهشتی و اساتيد فعلی از کرسی درس او به مقام استادی رسيدند.

علامه شخصيتی است که فلاسفه شرق و غرب از احاطه علمی او به شگفت بودند. او با براهين منطقی ضمن اقامه دليل نارسائيهای مکتب ماترياليسم را به جهان بشريت ثابت نمود و نوعی انقلاب علمی و فرهنگی در جهان دانش و حکمت پديد آورد. چون خود وجودی سراسر زهد و تقوی و ايمان بود، فلسفه را با عشق و عرفان به هم آميخت و کتب علمی و مستند در مسائل مختلف و در خور فهم همگان به رشته تحرير برد. یکی از بزرگترين یادگارهای جاويد او دوره تفسير الميزان است که مجلدات اين تفسير در جامعيت و محتوی کم نظير بلکه بی نظير است و درباره اهميت و جامعيت اين تفسير علما و مفسرين بزرگ سخنها و مقالات متعدد دارند.

.

.

.

.

.

خاتمه : پیام معنوی شیعه

در خاتمه کتاب جمله «خدا را بشناسید» به عنوان پیام معنوی شیعه معرفی می شود و در مورد آن بحث می شود.

علامه انسان را دارای منطق خردی می بیند که سبب می شود با سایر موجودات متمایز گردد و اگر از آن به درستی استفاده نماید به حقیقت جهان و گذران بودن این جهان پی می برد.

آن وقت است که انسان اصالت و استقلال را از خود و از هر چیز گرفته بصاحبش رد می کند و دل از هر جا کنده بخدای یگانه می پیوندد و در برابر عظمت و کبریای وی به چیزی جز وی سر تعظیم فرود نمی آورد.“

آن وقت است که انسان تحت ولایت و سرپرستی پروردگار پاک قرار می گیرد.هر چه را بشناسد با خدا می شناسد و با هدایت و رهبری خدا با اخلاقی پاک و اعمالی نیک متلبس می گردد.“

”...این است آخرین درجه کمال انسانی و مقام انسان کامل...“

خلاصه کتاب خاتمهقیمت: 6,000 تومان

پس از پرداخت لینک دانلود محصول در اختیار شما قرار میگیرد و میتوانید آن دانلود کنید، همچنین لینک دانلود به ایمیل شما نیز ارسال می شود.

سایر محصولات :

پاورپوینت مسمومیت با منواکسید کربن قاتل خاموش و نا پیدا


پاورپوینت مسموميت با گاز منوكسيد كربن


پاورپوینت مسمومیت با گاز فاضلاب


پاورپوینت مستند سازی


پاورپوینت مستند سازي نرم افزار


پاورپوینت مروری برآناتومی و فیزیولوژی قلب


پاورپوینت مروري بر آناليز مودال


پاورپوینت در مورد مرگ مغزی


پاورپوینت مردم سالاري ديني


پاورپوینت بخش پنجم : مرجعيت و ولايت در عصر غيبت


فایل ورد درس پژوهی ریاضی چهارم ابتدایی تقسیم های غیر اساسی با باقی مانده.


فایل ورد درس پژوهی علوم اول ابتدایی فایده های گیاهان


پاورپوینت پیام قرآنی ، پایه دوم ابتدایی


فایل ورد درس پژوهی ریاضی پایه دوم ابتدایی آشنایی با جمع های اساسی نوع دوم.


فایل ورد درس پژوهی ریاضی ششم ابتدایی ساده کردن کسر.


دانلود فایل خلاصه کتاب مبانی تکنولوژی آموزشی، هاشم فردانش.


فایل ورد درس پژوهی ریاضی چهارم ابتدایی تقسیم های غیر اساسی با باقی مانده.کلمات کلیدی :سید محمد حسین دليل نارسائيهای مکتب جهان بشريت ثابت نارسائيهای مکتب ماترياليسم اقامه دليل نارسائيهای استادی رسيدند علامه رسيدند علامه شخصيتی کرسی درس پیام معنوی محمد حسین ldquo rdquo وقت است محمد حسين علامه انسان اساتيد استادی تفسير تحقيقات بزرگترين سالها خاتمه پاورپوینت شیعه در اسلام مرحوم علامه طباطبائیسید محمد حسین دليل نارسائيهای مکتب جهان بشريت ثابت نارسائيهای مکتب ماترياليسم اقامه دليل نارسائيهای استادی رسيدند علامه رسيدند علامه شخصيتی کرسی درس پیام معنوی محمد حسین ldquo rdquo وقت است محمد حسين علامه انسان اساتيد استادی تفسير تحقيقات بزرگترين سالها خاتمه