استاندار یزد: رونمایی از کیف سرمایه‌گذاری استان تا اردیبهشت ۱۴۰۲
استاندار یزد: رونمایی از کیف سرمایه‌گذاری استان تا اردیبهشت ۱۴۰۲

استاندار یزد: رونمایی از کیف سرمایه‌گذاری استان تا اردیبهشت ۱۴۰۲

استاندار یزد به تهیه کیف سرمایه گذاری در حوزه‌های مزیت دار استان تأکید کرد: کیف سرمایه گذاری استان باید تا اردیبهشت ماه سال آینده تهیه و رونمایی شود.

استاندار یزد: رونمایی از کیف سرمایه‌گذاری استان تا اردیبهشت ۱۴۰۲

به گزارش کنفرانس در یزد، مهران فاطمی شامگاه دیروز در نشست سرمایه‌گذاری استان، صدور مجوزهای بی‌نام را راهکاری جهت تسهیل در روند سرمایه گذاری‌های استان دانست و اظهار کرد: یکی از اقدامات بسیار خوب انجام شده در سال‌های گذشته به منظور حذف بروکراسی اداری در حوزه سرمایه گذاری، صدور ۱۱۵ مجوز بی‌نام سرمایه گذاری در استان است.

وی با اشاره به وضعیت واگذاری مجوزهای بی‌نام استان یزد در سال ۱۴۰۰، خاطرنشان کرد: کلیه موانع موجود بر مسیر اجرای ۱۴ مجوز صاحب سرمایه گذار استان باید در کوتاه ترین زمان ممکن رفع شود.

استاندار یزد گفت: متقاضیان طرح‌های سرمایه گذاری باید توسط دستگاه‌های مربوطه اهلیت سنجی و متعهد به اجرای طرح‌ در چارچوب برنامه زمانبندی تنظیم شده شوند.

وی با تاکید بر رصد روند اجرای طرح‌های این حوزه توسط دستگاه‌های مسئول، گفت: در صورت عدم اجرای طرح‌ها طبق برنامه زمان‌بندی، اراضی واگذار شده خلع ید خواهد شد.

فاطمی در ادامه با اشاره به ضرورت تهیه کیف سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مزیت دار استان  اشاره و خاطرنشان کرد: کیف سرمایه‌گذاری استان باید تا اردیبهشت ماه سال آینده تهیه و رونمایی شود.

فاطمی در همین راستا ادامه داد: پس از رونمایی از کیف سرمایه‌گذاری، باید مجددا فراخوانی برای جذب سرمایه گذار انجام شود تا در پرتو آن شاهد ایجاد جهشی بزرگ در حوزه سرمایه گذاری در سال ۱۴۰۲ باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش به لزوم استفاده از روش‌های نوین تامین مالی برای طرح‌ها اشاره و اظهار کرد: با وجود بیش از ۱۷ ابزار تامین مالی، تامین مالی طرح‌های استان یزد عمدتا متکی بر منابع بانکی است که این موضوع مشکلاتی را ایجاد می‌کند.

استاندار یزد با بیان این‌که راه برون رفت از چالش های موجود در این حوزه، استفاده از راه‌های نوآورانه و میانبر است، گفت: یکی از سیاست‌گذاری‌های استان در سال ۱۴۰۲ سرمایه گذاری مبتنی بر بازار سرمایه خواهد بود.

پایان پیام/د

دیدگاهتان را بنویسید