ایتالیا: نباید اعتراضات فرانسه به مناطق دیگر اروپا  گسترش یابد
ایتالیا: نباید اعتراضات فرانسه به مناطق دیگر اروپا گسترش یابد

ایتالیا: نباید اعتراضات فرانسه به مناطق دیگر اروپا گسترش یابد

وزیر خارجه ایتالیا در واکنش به حوادث فرانسه گفت، باید از گسترش این وضعیت به بلژیک، سوئیس و دیگر مناطق فرانسوی زبان در اروپا جلوگیری کرد.

ایتالیا: نباید اعتراضات فرانسه به مناطق دیگر اروپا  گسترش یابد

به گزارش گروه بین‌الملل کنفرانس، وزیر امور خارجه ایتالیا روز دوشنبه گفت که باید از گسترش اعتراضات در فرانسه به مناطق دیگر اروپا جلوگیری شود.

به گزارش خبرگزاری «آناتولی» «آنتونیو تاجانی» در مصاحبه با شبکه خبری «رای» گفت که به نظر می رسد اوضاع در فرانسه آرام شده است.

 قتل نوجوان ۱۷ ساله از هفته گذشته تاکنون فرانسه را ناآرام کرده است.  از آن زمان به بعد، ناآرامی‌ها به سایر شهرها و مناطق فرانسه گسترش پیدا کرده است.

تاجانی گفت: «ما باید از گسترش این وضعیت به بلژیک، سوئیس و دیگر مناطق فرانسوی زبان مانند جلوگیری کنیم. کسانی که در اعمال خشونت آمیز دست دارند باید منزوی شوند و مشکلات در سطوح سیاسی حل شود.»

رسانه‌ها روز یکشنبه از گسترش تجمعات مردمی از فرانسه به سوئیس در اعتراض به کشته شدن یک نوجوان در یکی از شهرهای فرانسه توسط پلیس خبر دادند. پلیس سوئیس در بیانیه‌ای اعلام کرد که ۷ نفر نوجوان ۱۵ تا ۱۷ ساله در جریان ناآرامی‌ها دستگیر شدند. معترضان با پرتاب سنگ و کوکتل مولوتف به مغازه‌ها و نیروهای پلیس حمله کردند.

پلیس سوئیس اعلام کرد که در جریان ناآرامی‌های خشونت‌آمیز هیچ آسیبی گزارش نشده است.دامنه این تظاهرات به بلژیک نیز کشیده شد و طی روزهای گذشته  ۶۳ نفر دستگیر شده‌اند(جزئیات بیشتر).

وزیر خارجه ایتالیا در ادامه سخنان خود از شهروندان ایتالیایی ساکن فرانسه خواست تا هشدارهای مقامات محلی را رعایت کرده و از مناطق درگیری اجتناب کنند. وزیر دفاع ایتالیا نیز اوضاع در فرانسه را بسیار نگران کننده خواند.«گیدو کروستو» وزیر دفاع  ایتالیا در حاشیه «جشنواره جوانان» گفت: «ما به پاریس بسیار نزدیک هستیم و مدیریت این وضعیت برای دولت فرانسه دشوار است.»

وی اظهار داشت: «امیدواریم که این وضعیت به پایان برسد زیرا خشونتی که رخ داده نه تنها به فرانسه و نهادهای آن، بلکه به بسیاری از شهروندان فرانسوی ضربه می‌زند و این  قابل قبول نیست.»

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید