تغییر نام ۱۸ معبر در پایتخت تصویب شد
تغییر نام ۱۸ معبر در پایتخت تصویب شد

تغییر نام ۱۸ معبر در پایتخت تصویب شد

تغییر نام ۱۸ معبر با اکثریت آرا به تصویب رسید.

تغییر نام ۱۸ معبر در پایتخت تصویب شد

به گزارش خبرآنلاین، اعضای شورای شهر تهران تغییر نام ۱۸ معبر پایتخت را به تصویب رساندند.

ایسنا در خبری نوشت: اعضای شورای شهر تهران در جلسه امروز خود بررسی تغییر نام تعدادی از معابر پایتخت را روی میز بررسی خود قرار دادند و نرگس معدنی‌پور رئیس کمیسیون نامگذاری شورای شهر تهران با بیان اینکه در این جلسه نام‌گذاری‌های جدید برای معابر شهر تهران در نظر گرفته شده است، گفت: این تغییر نام‌ها در مناطق ۱۰، ۱۲، ۱۴، ۱۵ و ۲۲ خواهد بود.

وی در تشریح تغییر نام‌ها گفت: کوچه هاشمی واقع در خیابان قزوین در منطقه ۱۰ به نام شهید رضا غلام‌رضا زاده نام‌گذاری می‌شود. همچنین کوچه شجاعی در خیابان مرتضوی در منطقه ۱۰ بنام شهید حبیب‌الله کندوانی تغییر نام خواهد داد و همچنین کوچه رضایی در خیابان حسام‌الدین در منطقه ۱۰ نیز به نام شهید عباس علی صیدآبادی و کوچه لاله نیز در محله بریانک در منطقه ۱۰ به نام شهید مسعود سقفی نامگذاری خواهد شد.

عضو شورای شهر تهران افزود: تغییر نام کوچه پرستو واقع در منطقه ۱۰ در خیابان شهید محبوب مجاز هم به نام شهید امیرحسین چرتابی، همچنین کوچه رویا در خیابان کمیل واقع در منطقه ۱۰ به نام شهید مهدی آیین‌پرست، تغییر نام کوچه مظفری نیز واقع در منطقه ۱۰ در خیابان شهید محبوب مجاز به نام شهید صابر شاطری پیشنهاد می‌شود.

وی با بیان اینکه تغییر نام کوچه حمام حوری در منطقه ۱۲ در بلوار آیت‌الله علم‌الهدی هم به نام شهید محمد کامران نامگذاری خواهد شد، ادامه داد: همچنین کوچه ماهور واقع در خیابان ۱۷ شهریور در منطقه ۱۲ نیز به نام شهید محسن توکلی نامگذاری خواهد شد و کوچه فخری در خیابان ایران واقع در منطقه ۱۲ نیز به نام شهیدان محمدعلی و مجید نامگذاری خواهد شد.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر ادامه داد: کوچه چهارم غربی واقع در منطقه ۱۴ در بلوار ابوذر به نام شهید محمدتقی امامی‌پور، تغییر نام کوچه ژاله واقع در منطقه ۱۴ در خیابان ۱۷ شهریور به نام شهید داود احمدی و همچنین تغییر نام کوچه بنفشه پنجم در شهرک گلستان در منطقه ۲۲ به نام شهید امیرحسین همتی روزبهانی نامگذاری می‌شود. همچنین پیشنهاد می‌شود تغییر نام کوچه لاله اول در محله دهکده المپیک واقع در منطقه ۲۲ به نام شهید بهرام خرم‌قهفرخی نامگذاری شود.

وی ادامه داد: پیشنهاد می‌شود کوچه بنفشه هفتم در شهرک گلستان منطقه ۲۲ به نام شهید حسن فدایی، کوچه یاس هشتم در شهرک گلستان منطقه ۲۲ به نام شهید حسین عزتی، خیابان دوم واقع در منطقه ۲۲ در بلوار پرویز دهداری به نام شهید رمضان پناهی و خیابان سماء یک در شهرک شهید باقری در منطقه ۲۲ به نام شهید محمود مسعودی‌پور نامگذاری شود.

دیدگاهتان را بنویسید