صحبت درباره علاقه به استقلال؟ چیزی یادم نمی‌آید!
صحبت درباره علاقه به استقلال؟ چیزی یادم نمی‌آید!

صحبت درباره علاقه به استقلال؟ چیزی یادم نمی‌آید!

سرمربی تیم فوتبال شمس آذر قزوین تأکید کرد، وظیفه دارند در هفته‌های پایانی به گونه‌ای عمل کنند که شایسته‌ترین تیم قهرمان شود.

صحبت درباره علاقه به استقلال؟ چیزی یادم نمی‌آید!

به گزارش کنفرانس، سعید دقیقی در نشست خبری پیش از دیدار تیم فوتبال شمس آذر قزوین مقابل استقلال در هفته بیست‌وچهارم لیگ برتر فوتبال اظهار داشت: فردا بازی خیلی سختی برابر تیم بسیار خوب استقلال داریم. تمام مباحث تاکتیکی لازم را در طول هفته با بازیکنان کار کرده‌ایم. قطعاً دیداری است که تماشاگران از دیدن آن لذت می‌برند، چون شمس آذر جدا از نتیجه‌گیری دنبال بازی زیباست. فردا دنبال بازی سریع، روان و پرموقعیت برابر استقلال هستیم. استقلال مهره‌های خوبی دارد، ولی در طول هفته با بازیکنان صحبت کردیم که جدا از گرفتن امتیاز، دنبال این هستم بازی زیبایی را ارائه دهیم.

وی در ادامه تأکید کرد: اگر ۱۰ بازی زیبا در طول فصل را بررسی کرده باشید حداقل ۵۰ درصد بازی‌ها مختص شمس آذر بوده است. ما همیشه جزو اهداف تاکتیکی‌مان این بوده است که مردم لذت ببرند. فردا نیز دنبال بازی زیبا هستیم و بازیکنانم می‌خواهند خودشان را بیشتر از قبل به مردم معرفی کنند.

سرمربی تیم فوتبال شمس آذر قزوین در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم مبنی بر تاکتیک تیمش برای مقابله با مهار توانایی استقلال روی ضربات ایستگاهی گفت: استقلال نفرات قد بلند زیادی دارد و سعی می‌کند در باکس حریف از این شرایط استفاده کند. در چند بازی دیدیم از این حربه استفاده کرده و با تک گل بازی را مدیریت کرده است. تمام هدف ما اما این است که بازی را در زمین حریف داشته باشیم.

دقیقی راجع به محروم و مصدومان تیمش برای دیدار فردا هم یادآور شد: امیر شبانی را به دلیل مصدومیت از دست دادیم و تا آخر فصل کنارمان نیست. سجاد بازگیر نیز از ابتدای فصل شرایط ایده‌آل ندارد و پارگی رباط داشت.

وی در واکنش به یادآوری این موضوع که از ابتدای فصل جاری بارها در مورد حضورش در تیم‌های پرطرفدار صحبت شده است، تصریح کرد: در نیم‌فصل بحث جدایی‌ام مطرح بود. وقتی مربی با تیمی قرارداد دارد تمام نقل‌وانتقالاتش باید با نظارت مالک و مدیرعامل باشد. من آن مقطع پستی گذاشتم و گفتم «در فوتبال به اعتبار رسیده‌ایم، ولی برای رسیدن به افتخار نیازمند همراهی و بودجه بیشتری است». استان قزوین آن شرایطی را ندارد که به سمت افتخار یعنی کسب سهمیه و قهرمانی برود. چند بازیکن را فروخته بودیم و من هم دوباره برگشتم. کمی اعتبارمان خدشه‌دار شده بود، در صورتی که یکی از بهترین تیم‌های ایران بودیم. با بازیکنان صحبت کردیم دوباره باید این اعتبار را به دست بیاوریم. نشان دادیم با همه کاستی‌ها می‌توانیم در جنگ نابرابر باشیم. در جدول واقعی، در جایگاه ششم هستیم، تیمی که با امتیاز منفی لیگ را شروع کرد.

سرمربی تیم فوتبال شمس آذر قزوین ادامه داد: برای من پیشنهاد می‌آید، ولی تمام انگیزه‌ام را برای بازی‌های پایانی لیگ گذاشته‌ام تا دوباره خدشه‌ای به تیمم وارد نشود. شاید نیم‌نگاهی هم به افتخاری داشته باشیم و سپس به انتخاب‌هایی که می‌توانم داشته باشم. از مربیان تیم ملی خواهش می‌کنم نگاه ویژه‌ای‌تری به تیم ما داشته باشند. من برای امیر قلعه‌نویی و کادر فنی تیم ملی احترام ویژه قائلم و اعتقاد دارم این کادر می‌تواند موفق باشد. بازیکنان من برنامه‌های تلویزیونی نیز می‌خواهند. از کادر فنی تیم ملی می‌خواهم فردا در ورزشگاه حضور داشته باشند و بیشتر بازیکنان ما را ببینند. خیلی از بازیکنان ما می‌توانند در برنامه‌های تلویزیونی حضور داشته باشند و به غیر از برنامه فوتبال برتر، بقیه برنامه‌ها حضور نداشتند. باید روی بازیکنان و نحوه تاکتیک و بازی‌مان بحث شود، برای تیمی که بودجه ۴۵ میلیاردی دارد و جلوی تیم‌های قدری ایستاده است.

«دقیقی پیش از این از علاقه‌اش به استقلال گفته بود. با این اوصاف ممکن است شکست در بازی فردا شائبه‌هایی را برای او ایجاد کند.»، دقیقی در این مورد هم به خبرنگاران گفت: من به کشورم علاقه‌مند هستم، ولی یادم نمی‌آید چنین مصاحبه‌ای کرده باشم. تیم‌های استقلال و پرسپولیس جزو افتخارات فوتبال ایران هستند، همانطور که سپاهان و تراکتور نیز هستند.

وی در پاسخ به این سؤال که چقدر امیدوار است امتیازهای کسر شده از شمس آذر از سوی کمیته استیناف بازگردانده شود، یادآور شد: قطعاً می‌شود با نگاه بهتر امتیازها را برگردانند. ما نمونه مشابه داشتیم که قانون گذاشتیم و کسر امتیاز کردند، ولی دوباره آن را برگرداندند. ما لیاقت این را داشتیم که امتیازمان برگردد. ما بازیکنان بالیاقتی داریم. به بازیکنانم در تمرین روز گذشته گفتم بازی فردا ویترینی برای آنهاست و شاید مهمترین بازی.

سرمربی تیم فوتبال شمس آذر قزوین راجع به اعتمادش به بازیکنان جوان خاطر نشان کرد: با نهایت احترام به آلومینیوم اراک و ملوان بندر انزلی که می‌گویید به جوان‌های‌شان اعتماد کرده‌اند، اما ملوان تیم پرمهره‌ای است. به مهدی تارتار و مردم انزلی خدا قوت می‌گویم. آلومینیوم هم نفرات خوبی دارد. ما هم دوست داریم نفرات بهتری داشته باشیم. تیمی که چاره‌ای ندارد که روی داشته‌هایش کار کند، شمس آذر است. ما سعی کردیم به بازیکنان جوان اعتماد لازم را داشته باشیم و به این موضوع افتخار می‌کنیم. ما سعی کردیم از بضاعت‌مان بهترین استفاده را داشته باشیم.

دقیقی در مورد اینکه آیا یک امتیاز هم می‌تواند نتیجه خوبی برای تیمش در دیدار با استقلال باشد، اظهار داشت: ما فردا دنبال بازی باکیفیت هستیم و هر تیمی دنبال بازی باکیفیت باشد باید خلق موقعیت کند. شاید ما شکست بخوریم، چون تیم حریف باتجربه و بزرگ است. ما در هر بازی کمترین وقت اضافه را داشتیم، چون دنبال زمین خوردن نبودیم و دنبال بازی جوانمردانه بودیم. دنبال وقت‌کشی نبودیم. شاید فردا دو سه گل بخوریم، چون حریف تیم بزرگی است و قیمت یک بازیکنش اندازه کل بودجه ما باشد.

وی درباره مطرح شدن نامش برای جانشینی پاکو خمس در تراکتور تبریز تأکید کرد: اسم نمی‌برم، ولی تیم‌هایی پیشنهاد دادند که بزرگ هستند. من بخشی از بهترین سال‌های زندگی‌ام در تبریز بودم و قطعاً عشق و علاقه ویژه به مردم آذربایجان دارم. در اولین قهرمانی تراکتور با گل‌های من بود که سه گل در شش بازی زدم. تمام تمرکزم روی کارم هست و قطعاً پیشنهادی بیاید بررسی می‌کنم. اعتقاد دارم در چند وقت اخیر دایره فوتبالی کشورمان به سمتی رفته که مرغ همسایه غاز است. ما نفراتی را چه خارجی و چه داخلی می‌آوریم که از همه جا رانده هستند و سپس تبلیغات می‌کنیم. زمانی که پس از ۱۰ بازی نتیجه نمی‌گیرند و می‌روند، غصه می‌خوریم که چرا رفتند. باید به چهره‌هایی که در شرایط سخت کار می‌کنند، بیشتر بها دهیم. یک مرد می‌خواهد بیاید و شرایط تیم ما را ببیند. نمی‌خواهم مجموعه‌مان را زیر سؤال ببرم و باید درود به شرافت‌شان فرستاد، اما مرد می‌خواهد در این شرایط تیمداری یا سرمربیگری کند. برخی تیم‌ها شاید قراردادهای میلیاردی می‌بندند و حتی قراردادهای میلیاردی پرتی هم دارند.

سرمربی تیم فوتبال شمس آذر قزوین راجع به اینکه از کادر فنی استقلال تعریف کرده است و آیا نگران بیانیه‌ها از سوی تیم‌ها نیست، گفت: ما کاری نکردیم و اتفاقی دوستی سؤال پرسید فردا جواد نکونام محروم است که گفتم ایشان از مفاخر و عزت فوتبال ایران است. برای من بودن و نبودن ایشان روی نیمکت مهم نیست و کارمان را می‌کنیم. زیاد به تیم‌ها کاری نداریم. اگر دوست دارند، بیانیه بدهند، ولی کادر فنی استقلال و نکونام برای ما قابل احترام هستند. فوتبال ایران با تیم‌های استقلال، پرسپولیس، سپاهان و تراکتور به دنیا معرفی شود و سپس بقیه تیم‌ها. بحث خصوصی‌سازی و مجوز حرفه‌ای همین را می‌گوید.

دقیقی در مورد اینکه در هفته‌های پایانی با تیم‌های مدعی دیگر مثل سپاهان و پرسپولیس بازی داشته است و نقش زیادی در مسیر قهرمانی تیم‌ها دارند، اظهار کرد: من کمی حراف هستم و باید توضیح بدهم. وقتی با مالک باشگاه صحبت می‌کنم حرف‌های قشنگی می‌زند و می‌گوید ما دیگر از معاش رد شده‌ایم و دنبال کسب افتخار هستیم. ما از معاش رد شده‌ایم و کارمان را انجام داده‌ایم. تیمی که به لیگ برتر صعود می‌کند هدف اولش ماندن در لیگ است. در لیگ دسته اول تیم ما شش هفته به پایان قهرمان شد و آقای گل، آقای پاس و … از ما بود. در شش هفته پایانی لیگ دسته اول با وجود قهرمانی باز هم برنده شدیم، فکر می‌کنید چرا؟ چون تیم‌های پایین جدول با ما بازی داشتند و خواستم تعیین تکلیف کنیم. گفتیم خدای ناکرده کاری نکنیم که ناشایست باشد. الان هم وظیفه داریم کمک کنیم شایسته‌ترین تیم قهرمان شود. بازی با تیم‌های بزرگ سخت است، ولی به فال نیک می‌گیرم و در این بازی‌ها دنبال این هستیم که بیشتر خودمان را به فوتبال ایران معرفی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید