عربستان از ورود یک میلیون و 300 هزار زائر حج تمتع خبر داد
عربستان از ورود یک میلیون و 300 هزار زائر حج تمتع خبر داد

عربستان از ورود یک میلیون و 300 هزار زائر حج تمتع خبر داد

امسال بیش از 2 میلیون و 500 هزار زائر از کشورهای مختلف به حج تمتع مشرف می‌شوند که بر اساس اعلام سعودی‌ها، تاکنون یک میلیون و 300 هزار زائر از کشورهای مختلف(بیش از نیمی از زائران) وارد سرزمین وحی شده‌اند.

عربستان از ورود یک میلیون و 300 هزار زائر حج تمتع خبر داد

به گزارش خبرنگار حج و زیارت کنفرانس، امسال عربستان در ایام حج تمتع بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار زائر از کشورهای مختلف را پذیرش می‌کند که البته ۳۰ درصد آن‌ها را زائران ساکن این کشور تشکیل می‌دهد. پس از آن کشورهای اندونزی، پاکستان، هند، بنگلادش، نیجریه و ایران بیشترین سهمیه حج تمتع سال ۱۴۴۴ قمری (۱۴۰۲ شمسی) را دارند. آغاز ورود زائران حج تمتع از ۳۱ اردیبهشت اعزام زائران حج تمتع به سرزمین وحی از ۳۱ اردیبهشت آغاز شد و زائرانی از کشورهای اندونزی، پاکستان و هند وارد مدینه منوره شدند. نخستین گروه زائران ایرانی هم از سوم خرداد به سرزمین وحی اعزام شدند و روند تشرف ایرانیان به حج تمتع ادامه دارد.

ورود نیمی از زائران حج تمتع به عربستان از اواخر هفته گذشته نیز با ورود زائران عراقی، نخستین گروه زائران عربی نیز وارد عربستان شدند و هر چه به ایام حج تمتع نزدیک‌تر می‌شویم، تعداد زائران اعزامی به سرزمین وحی بیشتر می‌شود. بر اساس اعلام وزارت حج عربستان، تاکنون بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار زائر از کشورهای مختلف وارد سرزمین وحی شده‌اند.

پروازهای حج، آسمان عربستان را پرتردد کرد امسال ۶ فرودگاه عربستان برای پذیرش زائران حج تمتع آماده شده است که بیش از ۷۰ درصد زائران از طریق فرودگاه مدینه و جده وارد عربستان می‌شوند. فرودگاه‌های طائف، ریاض، الدمام و یبنع نیز در کنار مرزهای دریایی و زمینی عربستان، در این ایام پذیرای زائران حج تمتع کشورهای مختلف است. در روزهای اخیر، آسمان عربستان به واسطه تشرف میلیونی زائران حج تمتع پر ترددترین آسمان شناخته شده است و برای انتقال حدود ۲ میلیون زائر خارجی حج تمتع سال جاری، ۷۷۰ پرواز انجام می‌شود.

بر اساس گزارش سعودی‌ها تاکنون یک میلیون و ۳۰۰ هزار زائر از کشورهای مختلف (حدود نیمی از زائران) به حج تمتع مشرف شده‌اند و روند تشرف زائران به مکه مکرمه و مدینه منوره ادامه دارد. حدود یک میلیون نفر از زائران خارجی حج تمتع در مکه مکرمه حضور دارند. به گزارش فارس، ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از کشورهای مختلف به حج تمتع مشرف می‌شوند که یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر را زائران خارجی و ۸۰۰ هزار نفر را زائران ساکن عربستان تشکیل می‌دهند. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید