نیروهای امر به معروف اصفهان فعال در اجرای برنامه‌های فرهنگی
نیروهای امر به معروف اصفهان فعال در اجرای برنامه‌های فرهنگی

نیروهای امر به معروف اصفهان فعال در اجرای برنامه‌های فرهنگی

رئیس مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان گفت: امروز دشمن با تمام امکانات خود صحنه گردان جریان بدپوششی و بدحجابی در جامعه اسلامی و به دنبال آندلس سازی جامعه است.

نیروهای امر به معروف اصفهان فعال در اجرای برنامه‌های فرهنگی

به گزارش کنفرانس از اصفهان به نقل از روابط عمومی مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر استان اصفهان؛ جواد استکی رئیس مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان در جلسه مشترک شورای عالی مجمع با مدیرکل و معاونان صداوسیمای مرکز اصفهان ضمن تبریک دهه ولایت و امامت اظهار داشت: پیامبر گرامی اسلام(ص) فرمودند پیام غدیر را نسل به نسل به فرزندان‌تان برسانید چرا که خداوند متعال در روز غدیر با ولایت و جانشینی امیرالمومنین و ائمه معصومین دین خود را کامل کرد. وی با اشاره به ترک فعل بعضی از مدیران نهادها و سازمان‌ها افزود: درخصوص عفاف و حجاب اگر ۲۷ دستگاه مورد خطاب مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی وارد میدان شده و پای کار بودند امروز شاهد بدپوششی و کشف بدحجابی در جامعه نبودیم. وی تصریح کرد: مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر یک نهاد مردمی است، با حضور خود مردم در طرح‌ها و برنامه‌های میدانی، تذکر لسانی و فعالیت‌های فرهنگی همیشه پیشتاز بوده، حتی در زمان اغتشاشات سال گذشته وظیفه تذکر لسانی خود را انجام می‌داد.

  استکی بیان داشت: اصفهان همیشه در مسائل و برنامه‌ها در کشور پیشگام بوده است و الان هم در موضوع تذکر لسانی که مد نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی است پیشگام بوده و مردم اصفهان نسبت به جامعه خود بی تفاوت نیستند. رئیس مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان با اشاره به کم‌کاری مسؤولین گفت: نیروهای فعال آمر به معروف در نقاط مختلف شهر با حمایت ستاد امربه معروف و نهی از منکر با برنامه‌های متنوع فرهنگی، ایجابی و اغنایی و همچنین برپایی میزهای گفت‌وگو، مشاوره و پاسخگویی به شبهات جوانان، جهادی در میدان حضور داشته و دارند که متاسفانه مسؤولینی که باید در میدان باشند کم کاری کردند. وی تصریح کرد: امروز دشمن با تمام امکانات خود صحنه‌گردان جریان بدپوششی و بدحجابی در جامعه اسلامی و به دنبال آندلس سازی جامعه است که مسؤولین فرهنگی باید در این خصوص همت و تلاش جدی‌تری برای مبارزه با برنامه‌های فساد انگیز دشمنان در جامعه داشته باشند. استکی افزود: مردم همیشه در صحنه بوده و هستند و همیشه پیشتازتر از مسؤولین در صحنه مبارزه با فساد در میدان نبرد حضور داشته‌اند و اگر مسؤولین هم مثل مردم در صحنه حضور داشتند هیچگاه جامعه دچار چنین مشکلاتی نمی‌شد. وی افزود: بعداز قائله اغتشاشات سال گذشته همکاری مردم و همچنین استقبال مردم از طرح‌های مجمع رهروان امربه معروف و نهی از منکر افزایش یافته که حضور جوانان بسیار چشمگیر است. استکی در پایان بیان داشت: مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر آمادگی هرگونه همکاری در زمینه‌های مختلف رسانه‌ای را برای ترویج معروفات در جامعه اسلامی با صدا وسیما دارد.

  در ادامه جلسه حجت الاسلام  محسن مظاهری دبیر ستاد امربه معروف ونهی از منکر استان اصفهان به واقعه غدیر اشاره و اظهار داشت: غدیر متعلق به حضرت بقیه الله الاعظم امام زمان(عج) می‌باشد چرا که پیامبر گرامی اسلام(ص) در خطبه غدیر می فرمایند من ائمه بعد از خودم را معرفی می کنم و زمان کنونی غدیر را باید برای ولایت و امامت امام زمان(عج) جشن بگیریم و از صدا وسیمای مرکز اصفهان هم در خواست داریم که در خصوص جهت دادن غدیر به ولایت وامامت امام زمان(عج) فعالیت داشته باشند. وی تصریح کرد: از مهم ترین فعالیت‌های مجموعه صدا وسیما باید انعکاس فعالیت‌های خوب و حسنه باشد و مهمترین معروفات ترویج حسنات در جامعه است که می تواند نقش موثری در جامعه داشته باشد. دبیر ستاد امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقش برنامه های تخصصی در صداوسیما اشاره و افزود: در سطح جامعه با منکراتی مواجه هستیم که مدل مقابله با آن مباحث مطالبه‌گری، پرسشگری و نقد‌نظر در حوزه منکرات است نباید جامعه را با ترویج منکرات به آسیب بکشیم باید این موضوعات در جلسات تخصصی به صورت نقد و نظر با حضور صاحب نظران، جریان سازی و فرهنگ سازی شود. حجت الاسلام مظاهری گفت: باید تلاش کنیم که مردم در قبال جامعه خود مسؤولیت پذیر باشند و این حس مسؤولیت پذیری را در جامعه بالا ببریم امربه معروف و نهی از منکر یعنی نسبت به جامعه خود بی تفاوت نباشیم. وی در پایان بیان داشت: انعکاس فعالیت‌های گروه‌های مردمی یک کار بسیار خوب و امید آفرین برای جامعه است چرا که از دل خود مردم عده ای نسبت به مسائل بی اعتنا نیستند و جریان ساز و برای جامعه امید آفرین هستند.

  در ادامه جلسه یوسف افشارنیا مدیرکل صدا وسیمای مرکز اصفهان اظهار داشت: یکی از تکالیف صدا وسیما کار قرارگاهی در حوزه رسانه است یعنی تعامل و هم افزایی همه جبهه انقلاب در مقابله با جبهه کفر و دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است. وی تصریح کرد: صدا وسیما باید محور این حوزه در کشور باشد تا بتواند از طریق تعامل با مجموعه‌ها ودستگاه‌ها و گروه‌های مردمی و مجامع کارهای رسانه‌ای جریان ساز در کشور را انجام دهد و برای صدا وسیمای مرکز اصفهان باعث افتخار است که با مجموعه مردمی مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر و همچنین ستاد امربه معروف بتوانیم در این حوزه فعالیت های مشترکی را داشته باشیم. مدیر کل صدا وسیمای مرکز اصفهان بیان داشت: مطالبه گری مردمی و فعالیت‌های گروه‌های مردمی در حوزه‌های مختلف اگر نبود، جامعه دچار هنجار‌های بسیار زیادی می‌شد که این مطالبه‌گری‌های مردم موجب جلوگیری از منکرات و باعث امید آفرینی در جامعه می شود.

  دکتر افشار نیا در پایان گفت: در حوزه فضای مجازی در تولید محتوا، رصد و انتشار آمادگی هرگونه همکاری را با گروه‌های مردمی داریم.  پایان پیام/۳۸۱۳

دیدگاهتان را بنویسید