هند سامانه ضد پهپاد به ارمنستان می‌دهد
هند سامانه ضد پهپاد به ارمنستان می‌دهد

هند سامانه ضد پهپاد به ارمنستان می‌دهد

منابع رسانه‌ای روز چهارشنبه گزارش کردند که هند قصد دارد ارمنستان را به سامانه ضد پهپاد مجهز کند.

هند سامانه ضد پهپاد به ارمنستان می‌دهد

به گزارش گروه بین‌الملل کنفرانس، منابع رسانه‌ای ارمنستانی روز چهارشنبه گزارش کردند که ارمنستان با هند قراردادی برای دریافت سامانه ضد پهپاد منعقد کرده است.

خبرگزاری «آرمناپرس» به نقل از وبگاه «یوراسیا» نوشت،  ارمنستان با یک شرکت هندی به نام «زن تکنالوژی» مستقر در «حیدر آباد» جهت خرید سامانه ضد پهپاد به توافق رسیده است. مبلغ این قرارداد ۴۱.۵ میلیون دلار است وشامل آموزش پرسنل ارمنستان و تحویل سامانه می‌شود.

این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که نخست وزیر جمهوری آذربایجان اخیرا در ملاقات با وزیر امور بازرگانی هند در شهر «باکو» از این کشور خواست که ارسال تسلیحات به ارمنستان را متوقف کند.

منابع مطلع پیشتر گزارش کرده بودند هند در حال ارسال تسلیحات جدید به ارمنستان است، اقدامی که خشم جمهوری آذربایجان را موجب خواهد شد.افراد مطلع اظهار داشتند. یک مقام ارشد ارمنستان اخیرا از «دهلی نو» بازدید کرده و در این زمینه گفت‌وگوهایی انجام داده است.

ارتش ارمنستان در جریان جنگ دوم قره باغ شکست سنگینی را از ارتش جمهوری آذربایجان متحمل شد و به همین دلیل مقام‌های این کشور در پی تقویت نیروهای خود برآمده‌اند.

جزئیات ارسال تسلیحات ساخت هند به ارمنستان هنوز مشخص نیست، اما این محموله ممکن است شامل تجهیزاتی باشد که به ایجاد بازدارندگی جمهوری آذربایجان کمک می‌کند.

این در حالی است که آخرین تحویل تسلیحات ساخت هند به ارمنستان شامل راکت اندازهای «پیناکا»، موشک‌های ضد تانک و مهمات بود.

به گفته «آندرانیک کوچاریان» رئیس کمیته امور دفاعی و امنیتی پارلمانی ارمنستان، تسلیحات جدیدی که به ارمنستان آورده شده  در حال حاضر توسط ارتش ارمنستان آزمایش می‌شود و نتایج بسیاررضایت بخش است.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید